חשוב לציין !
הייעוץ המקצועי במייל או ברשת אינו מהווה תחליף לטיפול פסיכולוגי. במקרים בהם המצב הנפשי דורש התערבות טיפולית יש לפנות לטיפול פנים מול פנים או למוקד חירום.
תהליך קבלת שירות
פשוט וברור :

הרשם באתר

בחר שירות מתאים

הורד את התוכנה

דבר עם הפסיכולוג

לחץ להורדת
skype


שאלות ותשובות


 
אודותיי
חזור לעמוד הקודם
לקורות החיים של ד"ר עידן קוסובסקי נא ללחוץ כאן

נולדתי בשנת 69 בחיפה להורים שעלו מארגנטינה. בכור לארבעה אחים ואחיות וגדלתי בחיפה בצל השפה הספרדית והמאכלים הארגנטיניים. רכשתי את השפה והיום מעבר לשפה העברית ואנגלית אני עובד גם עם מטופלים בשפה האנגלית והספרדית.
את לימודי בביה"ס בסמ"ת בתחום המחשבים סיימתי בהצלחה רבה, אך למרות זאת, שיניתי את כיווני למקום עליו חלמתי שנים רבות עוד קודם לכן, מעולם המחשבים לעולם הפסיכולוגיה. כבר מגיל צעיר שאפתי לכיוון זה ולאחר עבודה טיול בחו"ל חזרתי לישראל והתחלתי את לימודי באוניברסיטת בן-גוריון.

תוך כדי לימודי התואר הראשון, בו נחשפתי לעולם הפסיכולוגיה והחינוך, הכרתי לראשונה את מערכת החינוך מהצד השני של המתרס. הצד של צוות ההוראה. לאורך יותר משש שנים עבדתי במספר תפקידים בתחום החינוך החל ממדריך בני נוער, מורה, מרכז ועד תפקיד של יועץ חינוכי. הלימודים וניסיון ההוראה בשנים אלו חשף אותי למגוון אוכלוסיות שונות ודרכי עבודה יצירתיות.

עם סיום לימודי התואר השני בייעוץ חינוכי התקבלתי ללימודי תואר שלישי בבוסטון ארה"ב במגמה המשלבת לימודי פסיכולוגיה קלינית וחינוכית. בשנת 2001, נסעתי יחד עם אשתי הטרייה טלי ושם גם נולד בננו הראשון, איתי. הלימודים בחו"ל הביאו עימן ניסיון עשיר בעבודה עם ילדים ובני נוער ומשפחותיהן. החשיפה לבתי הספר האמריקאיים על הגוון הרחב שלהם ועבודה עם שכבות גיל מגוונות לאורך שנות השהות שלי בארה"ב, יצרו תיבת כלים גדולה בה אני משתמש בעבודתי היום.

לאורך השנים נחשפתי לעבודה עם מגוון רחב של אוכלוסיות לרבות ילדים ונוער בסיכון, מהמגזר הבדואי, מחוננים, דוברי אנגלית וספרדית, תרבויות שונות וצבעים שונים. מצאתי כי לילדים ולבני הנוער יש שפה משותפת. הם סקרנים, רובם עדיין ללא ניסיון חיים עשיר ושואפים לעצמאות ופיתוח אישיות משל עצמם. הדמויות המשמעותיות בחיים שלהם מאוד חשובות ועוצמות התסכול שלהם גדלות כאשר הם מרגישים שאותן דמויות חסרות להם או פוגעות בהם.

חזרתי לארץ בשנת 2004 ופתחתי את הקליניקה בזיכרון יעקב. לאחר כמה שנים נולד בננו השני, עומר. הקליניקה נותנת שירות לאוכלוסיות מאזורים רבים בארץ למשפחות המעלות קשיים מסוגים שונים של ילדים ובני נוער. בעבודה שלי אני מאמין בגישה מערכתית שבה אין הילד מנותק מסביבתו. מאוד חשובה לי התקשורת שבין הילד לסביבה ולכן גם אני עושה את כל אשר ביכולתי על מנת לבדוק את הקשרים האלה ולראות מה בסביבה יכול עוד להשתנות על מנת לספק את הצרכים של הילד. אני מאמין ששינוי בסביבה לרבות שפה שונה, טון דיבור אחר, הצבת גבולות ברורה ועקבית, יביאו גם את הכוחות לילד לבצע שינויים שמצפים ממנו ולאפשר לו פיתוח אישיות בריא וחזק.

כחלק מההכשרה שעברתי סיימתי את לימודי התעודה לטיפול משפחתי ואת תעודת ההתמחות בפסיכולוגיה חינוכית. אני רואה בעבודתי שילוב מלא בין הגישה המערכתית, החינוכית והקלינית.

העבודה שלי אינה מסתיימת בקליניקה הפרטית. אני מרצה למעלה מעשר שנים ב"מכללה האקדמית לישראל" בקורסים לתואר שני בייעוץ חינוכי. מדריך צוותי חינוך, חדרי מורים ומנהלים מהחינוך הרגיל ומהחינוך המיוחד. חשוב לי לבקר במסגרות החינוך של המטופלים ולהכיר מקרוב את הסביבה שלהם. חוויתי ניסיון גם כמרצה באוניברסיטת נוארת'איסטרן בבוסטון במחלקה לפסיכולוגיה ייעוצית. בנוסף, עברתי הכשרה ואני בעל רישיון מטעם משרד הבריאות לעסוק בהיפנוזה.

אני מתכוון להביא את ניסיוני ואת ארגז הכלים שלי לאוכלוסיות רבות יותר דרך השירותים באתר הזה. למדתי לאורך השנים שגם תקשורת קצרה ועניינית, יכולה להוות בסיס להמשך עבודה ואולי לחבר לתהליך מעמיק יותר בהמשך. אני מתרגש ושמח על היכולת שלי לתקשר עם מגוון רב יותר של אנשים ומקווה לתת את השירות הטוב ביותר עבורכם.
 

מפת אתר    צור קשר © כל הזכויות שמורות לד"ר עידן קוסובסקי
  

 
לייבסיטי - בניית אתרים